Gävle PK bjöd in till Gävledarren 2014, precisionstävling söndag 3 augusti - här finns den slutliga resultatlistan-

 

  Namn: Förening: Vapengr. Klass 1 2 3 4 5 6 7 Resultat Std Pris
1 Weith Andersson Gävle PSK C 3 48 50 49 45 46 47 48 333 S 250
2 Patrik Manlig Gävle PSK C 3 47 45 47 45 48 48 47 327 S 150
3 Göran Storm Gävle PSK C 3 47 45 43 48 46 48 49 326 B  
4 Henrik Skoglund Sandviken PSK C 2 45 43 49 42 47 45 46 317 B  
5 Kjell Larsen Transtrands SKF C 3 45 44 43 47 42 46 46 313    
6 Roger Spjut Sandviken PSK C 2 44 43 45 45 39 43 45 304    
7 Stig Rudeholm Gävle PSK C 3 46 44 44 26 48 47 44 299    
8 Erik Lanhammar Falu Sport & PSK C 3 - 48 48 46 48 46 45 281    
                             
1 Georg Henriksson Smedsbo PK C 1 45 44 49 43 41 45 44 311   150
2 Gary Nelson ÖPK C 1 39 37 47 44 48 45 47 307    
3 Torben Rasmussen Gävle PSK C 1 35 31 42 36 32 43 43 262    
                             
1 Rebecka Spjut Sandviken PSK C D2 45 44 45 47 46 45 45 317 B 250
2 Gunilla Persson Dala-Floda PSF C D3 42 44 46 47 45 49 42 315 B  
3 Ingela Manlig Gävle PSK C D2 41 45 41 45 37 43 46 298    
4 Eva Berggren Pk Svea Ing1 C D2 40 41 43 43 40 39 45 291    
5 Seija Pirinen Sandviken PSK C D2 43 25 -- -- -- -- -- 68    
                             
1 Kurt Karlsson Sandviken PSK C VY 47 46 46 44 47 45 46 321 B 200
2 Gunnar Bergren Pk Svea Ing1 C 46 45 47 44 41 44 46 313    
3 Roland Eriksson Rotebergs SK C VY 45 45 47 45 45 45 41 313    
4 Juhani Pirinen Sandviken PSK C VY 43 41 47 42 43 46 41 303    
                             
1 Alexandra Hassblom Dala-Floda PSF C Jun 40 35 41 39 38 38 43 274   100
                             
1 Erik Lanhammar Falu Sport & PSK B 3 49 50 43 48 46 47 49 332 S 250
2 Patrik Manlig Gävle PSK B 3 47 41 48 47 46 44 46 319 B  
3 Juhani Pirinen Sandviken PSK B 3 43 45 44 46 44 39 49 310    
4 Henrik Skoglund Sandviken PSK B 2 43 42 44 45 37 44 43 298    
5 Ingela Manlig Gävle PSK B 2 46 36 35 38 37 41 29 262    
                             
1 Gary Nelson ÖPK B 1 45 44 46 39 41 37 45 297   100
                             
1 Patrik Manlig Gävle PSK A 3 46 46 45 47 46 46 48 324 S 150
2 Roland Eriksson Rotebergs SK A 2 39 42 37 37 37 40 46 278    
3 Kjell Larsen Transtrands SKF A 3 47 45 -- -- -- -- -- 92    
                             
1 Georg Henriksson Smedsbo PK A 1 47 43 44 45 41 45 40 305   100
2 Gary Nelson ÖPK A 1 39 40 43 38 45 46 39 290    
                             
  Utom tävlan                          
  Arvid Carlander Gävle PSK A 1 43 37 39 37 38 38 39 271    
Top