Söderhamns Pistolskytteklubb bjöd in till Myrgårdsknallen 2014, nationell Fältskjutning, söndag 20 juli - här finns den slutliga resultatlistan.

 

 

Klass Plac. Namn Förening Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8 Total     Sär.Po Std.m Pris
C1 1 Johan Wahlgren Säters PSF 6 2 5 4 6 4 6 3 5 4 6 3 3 3 5 3   42 26 4 B 300 kr
C1 2 Pär Eriksson Söderhamns PSK 4 2 4 4 6 4 4 3 6 4 5 3 6 6 6 4   41 30 9   200 kr
C1 3 Jan Lövgren Hallsberg PK 5 2 5 4 4 3 6 3 3 2 5 3 6 6 6 4   40 27 6   140 kr
C1 4 Mats Eriksson Säters PSF 5 2 5 4 6 4 4 2 4 3 4 3 5 5 6 4   39 27 3   100 kr
C1 5 Magnus Zetterberg Fryksdalens PSK 6 2 5 4 6 4 4 2 6 4 2 2 3 3 6 4   38 25 4    
C1 6 Magnus Emilsson Falu Sport o PSK 2 1 6 5 4 4 5 3 4 3 4 3 4 4 5 3   34 26 6    
C1 7 Jonas Lind Gävle PSK 5 2 4 4 4 3 3 3 4 4 1 1 6 6 6 4   33 27 9    
C1 8 Anna Utter Fagersta PSK 3 2 4 3 5 3 5 3 5 3 3 3 3 3 4 3   32 23 2    
C1 9 Jan Kjellström Söderhamns PSK 1 1 2 2 3 2 5 3 3 2 3 2 3 3 5 3   25 18 4    
C1 10 Joakim Sundberg Säters PSF 1 1 6 5 2 2 5 3 0 0 2 2 2 2 5 4   23 19 2    
C1 11 Marcus Kristiansson Gävle PSK 1 1 4 4 1 1 4 2 5 4 0 0 5 5 2 2   22 19 8    
C1 12 Jörgen Blomman Söderhamns PSK 4 2 3 3 2 2 6 3 2 2 0 0 2 2 3 3   22 17 1    
C1 13 Mattias Carlsson Gävle PSK 3 2 3 3 1 1 4 2 2 2 0 0 2 2 3 3   18 15 2    
C1 14 Ali Arbid Stråtjära PSG 1 1 0 0 1 1 1 1 1 1 2 2 3 3 3 2   12 11 0    
C1 15 Khalid Albataine Stråtjära PSG 1 1 0 0 1 1 2 2 5 4 2 2 0 0 0 0   11 10 0    
                                                                     
Klass Plac. Namn Förening Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8 Total     Sär.Po Std.m Pris
C2 1 Andreas Ågren Fryksdalens PSK 4 2 5 4 6 4 6 3 6 4 5 3 6 6 5 4   43 30 12 B 340 kr
C2 2 Anna Nilsson (Dam 2) Forsa PK 6 2 6 5 5 4 6 3 5 3 6 3 4 4 5 3   43 27 2 B 220 kr
C2 3 P-O Persson Forsa PK 4 1 6 5 5 4 5 3 6 4 4 3 6 6 6 4   42 30 6 B 140 kr
C2 4 Erik Norbeck Forsa PK 6 2 3 3 5 4 6 3 6 4 6 3 6 6 4 2   42 27 13 B 100 kr
C2 5 Sune Morén Orsa PSK 4 2 5 3 6 3 6 2 5 3 4 3 6 6 6 3   42 25 10 B 100 kr
C2 6 Tommy Rosencrantz Falu Sport o PSK 5 2 4 3 6 4 6 2 4 2 4 3 5 5 5 4   39 25 3    
C2 7 Tony Lundberg Katarina PSF 4 2 5 4 4 3 6 3 4 3 4 2 4 4 5 4   36 25 2    
C2 8 Per Svedu Leksands PK 5 2 4 4 1 1 6 3 4 2 4 3 5 5 6 4   35 24 7    
C2 9 Marcus Björkman Upsala SSK 5 2 4 3 5 4 2 2 2 2 4 2 5 5 6 4   33 24 8    
C2 10 Jan Strid Falu Sport o PSK 5 2 2 2 2 2 6 3 4 3 4 3 3 3 6 4   32 22 2    
C2 11 Thomas Vidgar F16 Pistol 3 2 4 3 6 4 1 1 3 3 4 2 5 5 5 4   31 24 5    
C2 12 Jaan Kokk Sandvikens PSK 2 2 4 3 3 2 5 3 5 4 4 3 3 3 4 4   30 24 5    
C2 13 Ingela Manlig (Dam 2) Gävle PSK 3 1 2 2 4 3 5 3 5 4 3 2 5 5 3 3   30 23 7    
C2 14 Mikael Elm Söderhamns PSK 6 2 1 1 0 0 3 2 5 3 5 3 5 5 5 3   30 19 4    
C2 15 Arne Johansson Sandvikens PSK 1 1 4 3 2 2 4 3 6 4 3 2 3 3 4 2   27 20 3    
C2 16 Krister Johansson Söderhamns PSK 4 2 1 1 1 1 5 3 4 2 5 3 0 0 5 4   25 16 0    
C2 17 Rolf Johansson Söderhamns PSK 3 2 3 2 2 2 2 2 4 3 4 3 1 1 4 3   23 18 0    
C2 18 Leif Påkullen Söderhamns PSK 3 2 1 1 0 0 5 3 5 3 3 2 1 1 5 3   23 15 0    
                                   
Klass Plac. Namn Förening Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8 Total     Sär.Po Std.m Pris
C3 1 Patrik Manlig Gävle PSK 6 2 6 5 6 4 6 3 6 4 5 3 6 6 6 4   47 31 10 S 400 kr
C3 2 Thomas Karlsson Salems PK 5 2 6 5 6 4 6 3 6 4 6 3 6 6 6 4   47 31 6 S 300 kr
C3 3 John-Erik Rustas Orsa PSK 6 2 6 5 6 4 6 3 5 3 6 3 6 6 6 4   47 30 10 S 200 kr
C3 4 Michael Lindström Fagersta PSK 5 2 6 5 5 4 6 3 6 4 6 3 6 6 6 4   46 31 8 S 160 kr
C3 5 Rickard Pettersson Gävle PSK 5 2 6 5 5 3 6 3 6 4 6 3 6 6 6 4   46 30 12 S 140 kr
C3 6 Roger Björkman Råsbo PSK 6 2 6 5 6 4 6 3 4 3 6 3 6 6 6 4   46 30 9 S 120 kr
C3 7 Larsa Dehlin Söderhamns PSK 6 2 5 4 6 4 6 3 6 4 6 3 5 5 6 4   46 29 4 S 100 kr
C3 8 Henrik Skoglund Sandvikens PSK 6 2 6 5 5 4 5 3 6 4 6 3 5 5 6 4   45 30 8 B 100 kr
C3 9 Monica Hjertqvist Råsbo PSK 5 2 6 5 6 4 6 3 6 4 4 2 6 6 6 4   45 30 7 B  
C3 10 Kenneth Garp Ekens PSF 6 2 6 5 5 4 6 3 6 4 5 3 5 5 5 4   44 30 4 B  
C3 11 Olof Kölestam Håtuna PSSK 5 2 5 4 5 4 6 3 6 4 6 3 5 5 6 4   44 29 10 B  
C3 12 Mattias Dahlström Forsa PK 5 2 5 4 6 4 5 3 6 4 6 3 5 5 6 4   44 29 7 B  
C3 13 Per Lindberg Bollnäs PSK 5 2 6 5 4 3 6 3 6 4 5 3 5 5 6 4   43 29 4 B  
C3 14 Peter Dansk Sandvikens PSK 4 2 6 5 6 4 6 3 6 4 5 3 4 4 6 4   43 29 2 B  
C3 15 Bo Simu Sandvikens PSK 6 2 6 5 4 2 5 3 6 4 5 3 5 5 6 4   43 28 4 B  
C3 16 Linda Svensson Råsbo PSK 4 2 6 5 4 3 6 3 6 4 4 3 6 6 6 4   42 30 5 B  
C3 17 Lars Adsjö Rosersbergs PK 4 2 6 5 5 4 6 3 6 4 5 3 5 5 5 4   42 30 3 B  
C3 18 Anders Gawell Salems PK 4 2 6 5 4 3 6 3 6 4 5 3 5 5 6 4   42 29 6 B  
C3 19 Patrik Åslin Hudiksvalls PSK 6 2 6 5 5 3 6 3 2 2 6 3 6 6 4 3   41 27 12    
C3 20 Bengt Svensson Sandvikens PSK 3 1 6 5 5 3 6 3 6 4 6 3 4 4 5 4   41 27 3    
C3 21 Mattias Bergman Ekens PSF 5 2 5 4 5 3 6 3 3 3 5 3 5 5 6 4   40 27 6    
C3 22 Jan Hjertqvist Råsbo PSK 5 2 6 5 5 4 6 3 4 4 5 3 3 3 5 4   39 28 2    
C3 23 Lasse Eriksson Leksands PK 4 2 6 5 4 3 6 3 4 3 4 3 6 6 4 4   38 29 6    
C3 24 Christer Algotsson Söderhamns PSK 5 2 4 4 6 4 4 3 5 3 4 3 6 6 4 3   38 28 8    
C3 25 Stig-Göran Jansson Söderhamns PSK 5 2 2 2 4 3 6 3 6 4 5 3 4 4 6 4   38 25 9    
C3 26 Johan Nilsson Fagersta PSK 3 1 5 5 4 3 5 3 4 3 5 3 6 6 5 4   37 28 8    
C3 27 Robert Jonsson Forsa PK 4 2 4 3 5 4 5 3 5 4 3 2 5 5 6 4   37 27 4    
C3 28 Falk-Sebastian Kühn Orsa PSK 5 2 5 5 4 3 4 2 4 3 4 3 3 3 4 4   33 25 4    
C3 29 Erik Åkerlind Söderhamns PSK 3 2 5 4 2 2 6 3 5 3 3 2 3 2 6 4   33 22 0    
C3 30 Bengt Forsling Ockelbo PSK 6 2 3 3 4 3 2 1 5 4 1 1 4 4 5 3   30 21 4    
C3 31 Kickie Svedberg Rosersbergs PK 4 2 5 4 2 2 5 3 3 2 3 2 2 2 5 4   29 21 4    
                                                                     
Klass Plac. Namn Förening Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8 Total     Sär.Po Std.m Pris
Vet Y 1 Curt Johansson Atlas Copco PK 5 2 6 5 6 4 6 3 4 3 6 3 5 5 6 4   44 29 7 B 200 kr
Vet Y 2 Jan-Åke Lindström Salems PK 6 2 3 3 5 3 6 3 4 4 6 3 6 6 6 4   42 28 6 B  
Vet Y 3 Roland Sisask Hallstavik PSK 5 2 5 4 6 4 5 3 3 2 4 2 5 5 6 4   39 26 2    
Vet Y 4 Christer Eriksson Ockelbo PSK 5 2 5 4 3 3 4 2 6 4 4 3 5 5 6 4   38 27 6    
                                                                     
Klass Plac. Namn Förening Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8 Total     Sär.Po Std.m Pris
Vet Ä 1 Peter Siegel Katarina PSF 6 2 5 4 5 4 5 3 5 3 6 3 5 5 6 4   43 28 3 B 50 kr
                                                                     
  Lag C                                                                  
                                                                 Total    Pris
  1 Råsbo PSK                                                              
    Roger Björkman Råsbo PSK 6 2 6 5 6 4 6 3 4 3 6 3 6 6 6 4   46 30      
    Monica Hjertqvist Råsbo PSK 5 2 6 5 6 4 6 3 6 4 4 2 6 6 6 4   45 30      
    Linda Svensson Råsbo PSK 4 2 6 5 4 3 6 3 6 4 4 3 6 6 6 4   42 30 133 /90 300 kr
                                                                     
  2 Sandvikens PSK                                                                
    Henrik Skoglund Sandvikens PSK 6 2 6 5 5 4 5 3 6 4 6 3 5 5 6 4   45 30      
    Peter Dansk Sandvikens PSK 4 2 6 5 6 4 6 3 6 4 5 3 4 4 6 4   43 29      
    Bo Simu Sandvikens PSK 6 2 6 5 4 2 5 3 6 4 5 3 5 5 6 4   43 28  131 /87 200 kr
                                                                     
  3 Forsa PK                                                                
    Mattias Dahlström Forsa PK 5 2 5 4 6 4 5 3 6 4 6 3 5 5 6 4   44 29      
    Anna Nilsson Forsa PK 6 2 6 5 5 4 6 3 5 3 6 3 4 4 5 3   43 27      
    P-O Persson Forsa PK 4 1 6 5 5 4 5 3 6 4 4 3 6 6 6 4   42 30  129 /86  
                                                                     
  4 Gävle PSK                                                                
    Patrik Manlig Gävle PSK 6 2 6 5 6 4 6 3 6 4 5 3 6 6 6 4   47 31      
    Rickard Pettersson Gävle PSK 5 2 6 5 5 3 6 3 6 4 6 3 6 6 6 4   46 30      
    Jonas Lind Gävle PSK 5 2 4 4 4 3 3 3 4 4 1 1 6 6 6 4   33 27  126 /88  
                                                                     
  5 Söderhamns PSK                                                                
    Larsa Dehlin Söderhamns PSK 6 2 5 4 6 4 6 3 6 4 6 3 5 5 6 4   46 29      
    Pär Eriksson Söderhamns PSK 4 2 4 4 6 4 4 3 6 4 5 3 6 6 6 4   41 30      
    Christer Algotsson Söderhamns PSK 5 2 4 4 6 4 4 3 5 3 4 3 6 6 4 3   38 28 125 /87  
                                                                     
Klass Plac. Namn Förening Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8 Total     Sär.Po Std.m Pris
B1 1 Magnus Emilsson Falu Sport o PSK 5 2 5 4 5 4 5 3 4 3 6 3 5 5 6 4   41 28 10   100 kr
B1 2 Pär Eriksson Söderhamns PSK 3 1 4 4 4 2 5 3 4 4 5 3 6 6 6 4   37 27 6    
                                                                     
Klass Plac. Namn Förening Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8 Total     Sär.Po Std.m Pris
B2 1 Christer Eriksson Ockelbo PSK 6 2 6 5 6 4 5 3 5 4 4 2 4 4 5 4   41 28 7   200 kr
B2 2 Jaan Kokk Sandvikens PSK 5 2 6 5 4 3 5 2 2 2 3 2 5 5 5 3   35 24 6    
B2 3 Jan Strid Falu Sport o PSK 5 2 3 2 4 4 5 3 4 2 5 3 2 2 6 4   34 22 1    
B2 4 Ingela Manlig Gävle PSK 3 2 4 3 2 2 4 2 3 3 4 3 3 3 5 4   28 22 3    
                                                                     
Klass Plac. Namn Förening Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8 Total     Sär.Po Std.m Pris
B3 1 Jan-Åke Lindström Salems PK 6 2 6 5 6 4 6 3 6 4 6 3 6 6 5 3   47 30 7 S 250 kr
B3 2 Monica Hjertqvist Råsbo PSK 5 2 6 5 5 3 6 3 6 4 6 3 6 6 6 4   46 30 8 B 150 kr
B3 3 Henrik Skoglund Sandvikens PSK 6 2 6 5 6 4 6 3 3 2 6 3 5 5 6 4   44 28 6 B 100 kr
B3 4 John-Erik Rustas Orsa PSK 6 2 6 5 6 4 6 3 6 4 6 3 5 5 3 2   44 28 5 B  
B3 5 Bengt Forsling Ockelbo PSK 5 2 6 5 5 4 6 3 5 4 5 3 6 6 5 3   43 30 10 B  
B3 6 Peter Dansk Sandvikens PSK 6 2 6 5 5 3 5 3 6 4 4 2 5 5 6 4   43 28 10 B  
B3 7 Jan Hjertqvist Råsbo PSK 5 2 6 5 5 4 5 3 4 3 3 2 6 6 5 3   39 28 7    
B3 8 Mattias Dahlström Forsa PK 5 2 5 4 4 4 5 3 4 2 5 3 4 4 6 4   38 26 3    
B3 9 Bengt Svensson Sandvikens PSK 5 2 6 5 6 4 5 2 5 4 5 3 1 1 3 3   36 24 0    
B3 10 Patrik Åslin Hudiksvalls PSK 6 2 6 5 6 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0   18 11 0    
                                   
Klass Plac. Namn Förening Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8 Total     Sär.Po Std.m Pris
A1 1 Magnus Emilsson Falu Sport o PSK 5 2 6 5 5 3 5 3 6 4 5 3 6 6 6 4   44 30 11 B 250 kr
A1 2 Jan Lövgren Hallsberg PK 5 2 5 4 6 4 4 2 5 4 4 3 6 6 6 4   41 29 6 B 150 kr
A1 3 Mats Eriksson Säters PSF 5 2 3 3 3 3 6 2 3 3 3 3 5 5 5 4   33 25 5    
A1 4 Magnus Zetterberg Fryksdalens PSK 4 2 5 4 4 2 3 2 3 2 3 3 3 3 5 3   30 21 9    
A1 5 Anna Utter Fagersta PSK 2 2 5 3 0 0 3 2 3 2 3 2 3 3 3 2   22 16 0    
A1 6 Jonas Lind Gävle PSK 2 2 2 2 1 1 0 0 1 1 3 2 3 3 5 3   17 14 5    
A1 7 Joakim Sundberg Säters PSF 2 1 3 3 2 2 1 1 2 1 0 0 0 0 3 2   13 10 0    
A1 8 Marcus Kristiansson Gävle PSK 4 1 1 1 2 2 0 0 0 0 1 1 2 2 0 0   10 7 1    
                                                                     
Klass Plac. Namn Förening Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8 Total     Sär.Po Std.m Pris
A2 1 P-O Persson Forsa PK 4 2 6 5 6 4 5 3 3 3 6 3 5 5 5 3   40 28 12 B 300 kr
A2 2 Andreas Ågren Fryksdalens PSK 1 1 5 5 5 4 6 3 5 4 6 3 5 5 6 4   39 29 6   200 kr
A2 3 Leif Påkullen Söderhamns PSK 6 2 6 5 4 3 2 2 6 4 5 3 4 4 5 3   38 26 4   120 kr
A2 4 Per Svedu Leksands PK 6 2 5 4 2 2 4 3 6 4 3 3 5 5 5 3   36 26 6   100 kr
A2 5 Krister Johansson Söderhamns PSK 6 2 5 4 3 3 4 2 4 3 4 3 4 4 5 4   35 25 5    
A2 6 Sune Morén Orsa PSK 5 2 6 3 4 3 6 2 4 4 3 3 2 2 4 3   34 22 0    
A2 7 Anna Nilsson Forsa PK 6 2 5 4 3 3 1 1 4 3 5 3 5 5 4 3   33 24 5    
A2 8 Tommy Rosencrantz Falu Sport o PSK 6 2 6 5 5 4 4 2 2 2 2 2 4 4 3 3   32 24 4    
A2 9 Jan Strid Falu Sport o PSK 5 2 4 4 5 4 2 2 2 2 6 3 3 3 5 4   32 24 3    
A2 10 Arne Johansson Sandvikens PSK 4 2 3 2 5 4 5 2 3 3 2 2 4 4 6 4   32 23 3    
A2 11 Mikael Elm Söderhamns PSK 3 1 5 4 3 3 6 3 4 3 3 3 3 3 4 3   31 23 2    
A2 12 Tony Holst Gävle PSK 5 2 2 2 2 2 3 1 6 3 5 3 3 3 4 3   30 19 0    
A2 13 Rolf Johansson Söderhamns PSK 5 2 4 3 4 4 3 3 0 0 4 3 0 0 4 3   24 18 0    
A2 14 Marcus Björkman Upsala SSK 3 1 4 4 3 3 1 1 4 2 1 1 2 2 1 1   19 15 0    
A2 15 Michel Björn Stråtjära PSG 1 1 3 2 3 2 3 2 2 2 0 0 1 1 4 4   17 14 1    
                                                                     
Klass Plac. Namn Förening Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8 Total     Sär.Po Std.m Pris
A3 1 Mattias Bergman Ekens PSF 6 2 6 5 6 4 6 3 6 4 6 3 6 6 6 4   48 31 3 S 340 kr
A3 2 Per Lindberg Bollnäs PSK 6 2 6 5 5 4 6 3 6 4 6 3 6 6 6 4   47 31 13 S 240 kr
A3 3 Curt Johansson Atlas Copco PK 6 2 6 5 5 4 6 3 6 4 6 3 6 6 6 4   47 31 12 S 160 kr
A3 4 Roger Björkman Råsbo PSK 6 2 6 5 5 4 6 3 6 4 6 3 6 6 6 4   47 31 12 S 160 kr
A3 5 Roland Sisask Hallstavik PSK 5 2 5 4 6 4 5 3 6 4 6 3 6 6 6 4   45 30 8 B 100 kr
A3 6 Niklas Björkman Upsala SSK 5 2 5 4 6 4 5 3 6 4 6 3 6 6 6 4   45 30 7 B  
A3 7 John-Erik Rustas Orsa PSK 6 2 6 5 6 4 6 3 5 3 5 3 5 5 6 4   45 29 7 B  
A3 8 Bengt Svensson Sandvikens PSK 6 2 6 5 5 3 6 3 6 4 4 3 5 5 6 4   44 29 8 B  
A3 9 Kenneth Garp Ekens PSF 6 2 6 5 3 2 6 3 5 4 6 3 6 6 5 3   43 28 9 B  
A3 10 Bo Simu Sandvikens PSK 6 2 6 5 3 3 4 3 6 4 5 3 5 5 6 4   41 29 6 B  
A3 11 Anders Gawell Salems PK 6 2 5 4 4 4 6 3 5 4 6 3 6 6 2 2   40 28 7 B  
A3 12 Henrik Skoglund Sandvikens PSK 5 2 6 5 6 4 5 3 4 3 5 3 3 3 6 4   40 27 0 B  
A3 13 Olof Kölestam Håtuna PSSK 4 2 6 5 4 4 5 3 6 4 6 3 3 3 5 4   39 28 1    
A3 14 Rickard Pettersson Gävle PSK 5 2 4 3 5 4 3 2 6 4 5 3 5 5 5 3   38 26 12    
A3 15 Patrik Manlig Gävle PSK 4 1 5 4 2 2 5 2 5 3 6 3 5 5 6 4   38 24 6    
A3 16 Larsa Dehlin Söderhamns PSK 6 2 4 4 6 4 3 3 4 3 5 3 3 3 6 4   37 26 1    
A3 17 Robert Jonsson Forsa PK 5 2 4 3 5 4 4 2 4 3 6 3 4 4 5 3   37 24 4    
A3 18 Lasse Eriksson Leksands PK 5 2 4 3 2 2 4 3 5 3 6 3 4 4 5 3   35 23 6    
A3 19 Peter Dansk Sandvikens PSK 5 2 3 3 6 4 4 2 2 2 3 2 4 4 5 3   32 22 2    
A3 20 Falk-Sebastian Kühn Orsa PSK 4 2 2 2 2 2 4 2 1 1 2 2 2 2 2 2   19 15 0    
                                                                     
Klass Plac. Namn Förening Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8 Total     Sär.Po Std.m Pris
R1 1 Mats Eriksson Säters PSF 4 1 6 5 5 4 6 2 5 3 4 3 4 4 5 4   39 26 2   200 kr
R1 2 Joakim Sundberg Säters PSF 6 2 5 4 3 3 4 2 5 4 4 2 2 2 6 4   35 23 0    
R1 3 Magnus Zetterberg Fryksdalens PSK 4 2 2 2 2 2 3 2 6 4 5 3 4 4 2 2   28 21 6    
R1 4 Mattias Carlsson Gävle PSK 4 2 1 1 4 4 3 1 2 2 4 3 3 3 6 4   27 20 3    
                                                                     
Klass Plac. Namn Förening Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8 Total     Sär.Po Std.m Pris
R2 1 Anna Nilsson Forsa PK 5 2 4 4 4 3 6 3 5 3 5 3 5 5 6 4   40 27 6   300 kr
R2 2 Andreas Ågren Fryksdalens PSK 4 1 4 4 6 4 5 3 5 4 4 3 4 4 6 4   38 27 1   150 kr
R2 3 Tommy Rosencrantz Falu Sport o PSK 5 2 4 3 6 4 5 3 3 3 4 3 4 4 6 4   37 26 1   100 kr
R2 4 Erik Norbeck Forsa PK 4 2 5 4 6 4 4 3 3 2 4 3 5 5 5 3   36 26 4    
R2 5 Tony Holst Gävle PSK 5 2 5 4 4 3 4 3 4 2 5 3 3 3 6 3   36 23 4    
R2 6 Per Svedu Leksands PK 6 2 3 2 3 2 5 3 4 4 5 3 4 4 4 3   34 23 6    
R2 7 Göran Nordh Stråtjära PSG 4 2 4 3 4 3 3 3 5 3 2 2 3 3 5 4   30 23 1    
R2 8 Tony Lundberg Katarina PSF 3 2 3 3 5 4 1 1 5 3 5 3 3 3 5 3   30 22 0    
R2 9 Robin Svensson Stråtjära PSG 4 2 4 4 2 2 3 2 3 2 2 2 2 2 4 3   24 19 3    
R2 10 Arne Johansson Sandvikens PSK 4 2 1 1 2 2 3 2 1 1 3 3 4 4 4 3   22 18 5    
R2 11 Birger Olsson Stråtjära PSG 2 1 2 2 6 4 3 3 0 0 1 1 3 3 2 2   19 16 4    
                                                                     
Klass Plac. Namn Förening Stn 1 Stn 2 Stn 3 Stn 4 Stn 5 Stn 6 Stn 7 Stn 8 Total     Sär.Po Std.m Pris
R3 1 Roger Björkman Råsbo PSK 6 2 6 5 6 4 6 3 6 4 6 3 6 6 6 4   48 31 11 S 400 kr
R3 2 Thomas Karlsson Salems PK 6 2 6 5 6 4 6 3 6 4 6 3 6 6 6 4   48 31 7 S 300 kr
R3 3 Curt Johansson Atlas Copco PK 6 2 6 5 6 4 6 3 6 4 6 3 6 6 6 4   48 31 6 S 200 kr
R3 4 Per Lindberg Bollnäs PSK 6 2 6 5 6 4 6 3 6 4 6 3 6 6 6 4   48 31 5 S 140 kr
R3 5 Kenneth Garp Ekens PSF 6 2 6 5 5 4 6 3 6 4 6 3 6 6 6 4   47 31 13 B 100 kr
R3 6 Anders Gawell Salems PK 6 2 6 5 6 4 6 3 6 4 5 3 5 5 6 4   46 30 13 B 100 kr
R3 7 Lasse Eriksson Leksands PK 6 2 6 5 6 4 5 3 5 3 6 3 6 6 6 4   46 30 11 B 100 kr
R3 8 Mattias Bergman Ekens PSF 6 2 6 5 6 4 6 3 5 3 5 3 6 6 6 4   46 30 8 B  
R3 9 Olof Kölestam Håtuna PSSK 6 2 6 5 6 4 5 3 5 4 5 3 6 6 6 4   45 31 7 B  
R3 10 Rickard Pettersson Gävle PSK 6 2 6 5 6 4 6 3 6 4 4 3 5 5 6 4   45 30 8 B  
R3 11 Christer Algotsson Söderhamns PSK 6 2 6 5 6 4 5 3 6 4 6 3 4 4 6 4   45 29 1 B  
R3 12 Mattias Dahlström Forsa PK 5 2 6 5 4 3 6 3 5 4 6 3 6 6 6 4   44 30 12 B  
R3 13 Niklas Björkman Upsala SSK 6 2 6 5 6 4 5 3 5 4 5 3 6 6 5 3   44 30 11 B  
R3 14 Jan Hjertqvist Råsbo PSK 6 2 5 4 5 4 6 3 3 3 5 3 6 6 6 4   42 29 9 B  
R3 15 Roland Sisask Hallstavik PSK 5 2 6 5 3 3 5 3 6 4 6 3 5 5 6 4   42 29 8 B  
R3 16 Linda Svensson Råsbo PSK 5 2 6 5 6 4 4 2 4 3 6 3 6 6 5 4   42 29 6 B  
R3 17 Lars Adsjö Rosersbergs PK 5 2 6 5 5 3 3 2 5 3 6 3 6 6 6 4   42 28 8 B  
R3 18 Bo Simu Sandvikens PSK 6 2 6 5 6 4 6 3 5 3 2 1 6 6 5 4   42 28 5 B  
R3 19 Stig-Göran Jansson Söderhamns PSK 5 2 5 5 5 4 6 3 5 4 4 3 5 5 6 4   41 30 8    
R3 20 Erik Åkerlind Söderhamns PSK 6 2 3 3 6 4 5 3 4 3 5 3 5 5 5 4   39 27 4    
R3 21 Bengt Forsling Ockelbo PSK 5 2 6 5 3 2 6 3 6 4 4 3 4 4 5 3   39 26 8    
R3 22 Peter Siegel Katarina PSF 6 2 5 4 4 3 4 3 4 3 4 2 4 4 6 4   37 25 6    
R3 23 Michael Lindström Fagersta PSK 5 2 5 4 5 3 6 3 6 4 1 1 4 4 5 4   37 25 2    
R3 24 Falk-Sebastian Kühn Orsa PSK 6 2 4 3 2 1 1 1 6 4 6 3 6 6 6 4   37 24 8    
R3 25 Johan Nilsson Fagersta PSK 6 2 4 3 3 3 5 2 4 3 4 3 4 4 5 3   35 23 3    
R3 26 Kickie Svedberg Rosersbergs PK 5 2 5 5 5 4 3 3 2 2 4 2 5 5 5 3   34 26 5    
R3 27 Robert Jonsson Forsa PK 4 2 1 1 4 3 4 2 4 3 5 3 5 5 6 4   33 23 5    
Top