Hudiksvalls Pistolskytteklubb bjöd in till Hudikpricken, precisionstävling, lördag 14 juni - här finns den slutliga resultatlistan.

Plac Namn Klubb S1 S2 S3 S4 S5 S6 S7 S8 S9 S10 Totalt Std.medalj
Klass 1 A                          
1 Annika Vågberg Sundsvalls SSK 27 36 27 34 34 29 34 0 0 0 221  
                             
Klass 3 A                          
1 Tor Kangas Ljusdals Psk 45 47 46 46 45 47 46 0 0 0 322 B
2 Anders Sjöberg Pskf Magnus Stenbock 48 44 47 44 45 45 48 0 0 0 321 B
3 Mikael Söderholm Pskf Magnus Stenbock 41 46 43 46 47 48 47 0 0 0 318 B
4 Stig Rudeholm Gävle Psk 44 44 46 45 47 46 44 0 0 0 316 B
5 Mikael Bergner Forsa Pk 43 41 47 40 43 39 42 0 0 0 295  
6 Roland Eriksson Rotebergs Sk 43 40 38 39 41 39 43 0 0 0 283  
                             
Klass 1 B                          
1 Wang Andersson Pskf Magnus Stenbock 26 26 38 31 30 44 37 0 0 0 232  
                             
Klass 2 B                          
1 Lars Adsjö Rosersbergs Pk 43 43 43 42 42 39 44 0 0 0 296  
2 Peter Söderholm Hudiksvalls Psk 38 38 47 43 41 39 42 0 0 0 288  
3 Tony Lundberg Katarina Psf 42 37 47 35 40 41 40 0 0 0 282  
4 Lennart Andersson Hudiksvalls Psk 33 37 37 35 35 34 39 0 0 0 250  
5 Kickie Svedberg Rosersbergs Pk 37 30 40 39 33 35 36 0 0 0 250  
6 Ingela Manlig Gävle Psk 42 25 22 31 28 33 39 0 0 0 220  
                             
Klass 3 B                          
1 Patrik Manlig Gävle Psk 48 42 45 47 44 46 48 0 0 0 320 S
2 Christer Algotsson Söderhamns Psk 45 39 44 46 45 42 44 0 0 0 305 B
3 Bernt Säll Rotebergs Sk 46 45 46 45 39 44 40 0 0 0 305 B
                             
Klass 1 C                          
1 Assan Askander Hudiksvalls Psk 42 44 41 47 44 42 44 45 39 45 433  
2 Wang Andersson Psk Magnus Stenbock 38 36 47 35 44 47 38 42 45 42 414  
3 Sara Karlsson Sundsvalls Ssk 40 41 41 44 43 41 37 39 43 41 410  
4 Annika Vågberg Sundsvalls Ssk 41 43 40 38 40 40 42 40 39 42 405  
5 Stig Andersson Psk Magnus Stenbock 35 46 39 42 35 36 38 41 37 30 379  
                             
Klass 2 C                          
1 Stefan Söderholm Hudiksvalls Psk 48 45 46 46 48 45 44 46 44 49 461 B
2 Lars Adsjö Rosersbergs Pk 46 40 47 43 48 46 44 44 44 42 444  
3 Tony Lundberg Katarina Psf 43 42 39 45 45 47 44 40 43 45 433  
4 Peter Söderholm Hudiksvalls Psk 43 44 34 44 41 47 45 46 43 39 426  
5 Lennart Andersson Hudiksvalls Psk 35 36 44 39 40 39 46 40 41 42 402  
6 Kickie Svedberg Rosersbergs Pk 38 44 34 41 36 37 36 42 41 32 381  
7 Ingela Manlig Gävle Psk 33 42 41 33 40 35 33 42 39 40 378  
                             
Klass 3 C                          
1 Mikael Söderholm Pskf Magnus Stenbock 48 48 45 46 48 45 45 48 47 50 470 S
2 Tor Kangas Ljusdals Psk 49 45 45 44 47 46 43 49 44 48 460 B
3 Stefan Eriksson Forsa Pk 48 48 44 47 45 47 43 46 45 46 459 B
4 Patrik Manlig Gävle Psk 48 44 44 45 47 44 47 49 46 45 459 B
5 Stig Rudeholm Gävle Psk 45 43 46 48 45 45 47 45 46 48 458 B
6 Mikael Bergner Forsa Pk 47 46 49 48 43 43 46 47 42 47 458 B
7 Christer Algotsson Söderhamns Psk 45 42 44 46 48 48 48 45 47 45 458 B
8 Anders Sjöberg Pskf Magnus Stenbock 47 47 45 47 47 45 46 46 44 43 457  
                             
Klass VYC                          
1 Bernt Säll Rotebergs Sk 50 46 46 50 47 48 49 47 49 46 478 S
2 Roland Eriksson Rotebergs Sk 38 44 46 37 40 45 48 45 45 48 436  

Top