Ljusdals Pistolskytteklubb bjöd in till kretsbanskjutning lördag 22 februari - här finns den preliminära resultatlistan.

 

 

 

 

 

  Klass 1C                   Summa Std-
medalj
Prispengar
1 Anders Sannagård Ljusdals Psk 1 43 38 45 38 42 45 42 293   80
  Klass 1A                        
1 Anders Sannagård Ljusdals Psk 1 40 42 39 45 37 45 46 294   80
  Klass 2C                        
1 Tore Klargård Rotebergs SK 2 44 44 46 48 44 45 46 317   160
2 Stefan Zachrisson Gävle PK 2 44 43 46 47 42 45 47 314   100
3 Åsa Juhlén Ljusdals Psk D2 43 46 41 39 44 44 46 303    
4 Andreas Eriksson Ljusdals Psk 2 43 44 44 41 41 43 41 297    
5 Anders Esbjörnson Ljusdals Psk 2 42 41 43 40 42 40 40 288    
6 Jonny Andersson  Stråtjära PSG 2 41 46 38 41 40 37 37 280    
7 Ali Arbid Stråtjära PSG 2 35 19 36 29 32 23 26 200    
  Klass 2B                        
1 Åsa Juhlén Ljusdals Psk 2 39 38 38 42 43 44 40 284   100
2 Göran Nordh Stråtjära PSG 2 31 39 31 37 40 37 45 260    
3 Sam-Uno Skoglund Stråtjära PSG 2 33 27 29 26 33 39 36 223    
  Klass 2A                        
1 Tore Klargård Rotebergs SK 2 38 47 45 43 43 44 35 295   120
2 Roland Eriksson Rotebergs SK 2 41 42 41 40 36 43 40 283   80
3 Stefan Zachrisson Gävle PK 2 44 41 40 33 47 43 35 283    
4 Johan Arvsten Stråtjära PSG 2 43 35 35 37 27 36 44 257    
5 Oliver Neuner Stråtjära PSG 2 26 34 32 18 25 27 21 183    
  Klass 3C                        
1 Fredrik Pehrson Ljusdals Psk 3 48 49 47 46 50 47 46 333 S 160
2 Niklas von Knorring Rotebergs SK 3 48 47 44 50 44 48 48 329 B 100
3 Per-Erik Claesson Bollnäs PK 3 45 47 46 47 49 45 48 327 B  
4 Tor Kangas Ljusdals Psk 3 47 47 48 44 47 47 45 325 B  
5 Jan Szygula Stråtjära PSG 3 48 43 45 46 43 48 45 318 B  
6 Göran Storm Gävle PK 3 45 47 44 46 45 43 46 316    
7 Stig Rudeholm Gävle PK 3 43 43 40 45 45 46 42 304    
  Klass 3B                        
1 Per-Erik Claesson Bollnäs PK 3 48 49 46 48 49 49 49 338 S 120
2 Fredrik Pehrson Ljusdals Psk 3 48 46 47 47 46 47 45 326 B 80
3 Jan Szygula Stråtjära PSG 3 47 43 45 43 45 45 46 314    
4 Tor Kangas Ljusdals Psk 3 43 42 42 45 46 48 47 313    
5 Juhani Pirinen  Sandvikens Psk  3 45 40 44 46 42 43 42 302    
  Klass 3A                        
1 Tor Kangas Ljusdals Psk 3 41 42 47 44 46 48 46 314 S 120
2 Niklas von Knorring Rotebergs SK 3 39 46 50 45 43 44 44 311 B 80
3 Stig Rudeholm Gävle PK 3 40 41 46 45 45 44 44 305 B  
4 Jan Szygula Stråtjära PSG 3 40 41 45 42 45 43 45 301    
5 Per-Erik Claesson Bollnäs PK 3 43 42 44 38 44 42 45 298    
  Klass Vy                        
1 Juhani Pirinen  Sandvikens Psk  Vy 45 42 41 46 46 46 43 309   80
2 Roland Eriksson Rotebergs SK Vy 41 45 43 39 43 45 40 296    
Top