Rotebergs SK bjöd in till PPC cupmatch 9 och 11 lördag-söndag 21-22 maj - här finns resultatlistan.

Resultatlistan är preliminär tills en vecka efter publicering eller efter eventuell revidering. Därefter anses den vara slutgiltig.

Publicerad: 2022-05-29
Reviderad: Ej reviderad

CUPMATCH 9 - 220521

Plats Namn Gren Förening Resultat Antal X
1 Michael Axell OPEN R Rikstens SKF 524 13
2 Jan Amcoff OPEN P Ljusdals Psk 349 7
3 Fredrik Karlström OPEN R Riksten SKF 341 6
           
1 Johan Östlund P1500 Sandvikens Psk 1483 81
2 Tor Kangas P1500 Ljusdals Psk 1442 63
3 Tomas Rolandsson P1500 Ljusdals Psk 1403 49
4 Niklas Von Knorring P1500 Rotebergs SK 1384 40
5 Fredrik Arvidsson P1500 Falu SPsk 1350 30
6 Lars Hammarlund P1500 Sandvikens Psk 1257 43
7 Fredrik Karlström P1500 Riksten SKF 1130 18
8 Jan Amcoff P1500 Ljusdals Psk 878 12
           
1 Johan Östlund R1500 Sandvikens Psk 1480 86
2 Tor Kangas R1500 Ljusdals Psk 1456 56
3 Niklas Von Knorring R1500 Rotebergs SK 1443 52
4 Michael Axell R1500 Rikstens SKF 1390 36
5 Tomas Rolandsson R1500 Ljusdals Psk 1376 50
6 Fredrik Arvidsson R1500 Falu SPsk 1347 19
           
1 Johan Östlund SP5" Sandvikens Psk 593 33
2 Tor Kangas SP5" Ljusdals Psk 581 26
3 Lars Hammarlund SP5" Sandvikens Psk 538 14
           
1 Lars Hammarlund SP5"FR Sandvikens Psk 459 21
2 Fredrik Arvidsson SP5"FR Falu SPsk 452 17
3 Michael Axell SP5"FR Rikstens SKF 446 15
4 Tomas Rolandsson SP5"FR Ljusdals Psk 436 17
5 Jan Amcoff SP5"FR Ljusdals Psk 408 8
6 Fredrik Karlström SP5"FR Riksten SKF 406 7
           
1 Tor Kangas SR2,75" Ljusdals Psk 460 24
2 Michael Axell SR2,75" Rikstens SKF 446 10
3 Fredrik Karlström SR2,75" Riksten SKF 346 6
           
1 Johan Östlund SR4" Sandvikens Psk 475 33
2 Tor Kangas SR4" Ljusdals Psk 473 30
3 Lars Hammarlund SR4" Sandvikens Psk 447 19
4 Michael Axell SR4" Rikstens SKF 430 10
5 Fredrik Karlström SR4" Riksten SKF 306 6

CUPMATCH 11 - 220522

Plats Namn Gren Förening Resultat AntalX
1 Jens O'Konor OPEN R Atlas Copco Pk 598 39
2 Hammarlund, Lars OPEN P Sandvikens Psk 558 13
           
1 Jens O'Konor P1500 Atlas Copco Pk 1484 80
2 Johan Östlund P1500 Sandvikens Psk 1479 81
3 Tomas Rolandsson P1500 Ljusdals Psk 1431 59
4 Tor Kangas P1500 Ljusdals Psk 1431 56
5 Hammarlund, Lars P1500 Sandvikens Psk 1386 35
6 Niklas Von Knorring P1500 Rotebergs SK 1367 41
7 Fredrik Arvidsson P1500 Falu SPsk 1349 30
           
1 Jens O'Konor R1500 Atlas Copco Pk 1488 98
2 Johan Östlund R1500 Sandvikens Psk 1483 88
3 Tor Kangas R1500 Ljusdals Psk 1439 50
4 Niklas Von Knorring R1500 Rotebergs SK 1414 49
5 Michael Axell R1500 Rikstens SKF 1400 39
6 Fredrik Arvidsson R1500 Falu SPsk 1393 28
7 Fredrik Karlström R1500 Riksten SKF 1087 11
           
1 Jens O'Konor SP5" Atlas Copco Pk 593 31
2 Johan Östlund SP5" Sandvikens Psk 589 33
3 Tor Kangas SP5" Ljusdals Psk 579 17
           
1 Jens O'Konor SP5"FR Atlas Copco PK 476 34
2 Tomas Rolandsson SP5"FR Ljusdals Psk 439 19
3 Michael Axell SP5"FR Rikstens SKF 433 17
4 Hammarlund, Lars SP5"FR Sandvikens Psk 407 16
5 Fredrik Karlström SP5"FR Riksten SKF 352 9
           
1 Tor Kangas SR2,75" Ljusdals Psk 464 22
2 Michael Axell SR2,75" Rikstens SKF 436 14
3 Fredrik Karlström SR2,75" Riksten SKF 330 10
           
1 Johan Östlund SR4" Sandvikens Psk 477 31
2 Tor Kangas SR4" Ljusdals Psk 473 23
3 Hammarlund, Lars SR4" Sandvikens Psk 468 26
4 Michael Axell SR4" Rikstens SKF 452 14
5 Niklas Von Knorring SR4" Rotebergs SK 429 15
6 Fredrik Karlström SR4" Riksten SKF 359 7
Top