Bollnäs Pistolskytteklubb bjöd in till Lusseknallen lördag 9 december - här finns resultatlistan.

Resultatlistan är preliminär tills en vecka efter publicering eller efter eventuell revidering. Därefter anses den vara slutgiltig.

Publicerad: 2017-12-18
Reviderad: Ej reviderad

Namn Förening Klass Vapen 1 2 3 4 5 6 7 Summa Std.med Pris
1 Fredrik Pehrson Eksjö SG 3 A 48 45 49 49 50 47 46 334 S 180
2 Tor Kangas Ljusdals Psk 3 A 47 46 47 48 44 47 48 327 S 110
3 Jonatan Strid Ljusdals Psk 3 A 47 43 44 44 44 46 47 315 B
4 Christopher Persson Sandvikens Psk 3 A 40 46 47 43 48 44 44 312 B
5 Anders Sannagård Ljusdals Psk 3 A 42 41 40 44 47 47 43 304
6 P-E Claesson Bollnäs Psk 3 A 43 46 40 44 43 39 44 299
7 P Lindqvist Bollnäs Psk 2 A 37 39 39 41 35 28 37 256
8 Clas Olsson Bollnäs Psk 2 A 27 37 33 38 40 33 40 248
1 Daniel Kristoffersen Falu SPSK 1 A 38 35 34 38 30 32 43 250 80
1 Jonatan Strid Ljusdals Psk 3 B 44 48 48 50 49 49 47 335 S 170
2 Fredrik Pehrson Eksjö SG 3 B 47 45 48 46 48 46 46 326 B 100
3 Tor Kangas Ljusdals Psk 3 B 44 48 47 48 44 46 47 324 B
4 Christopher Persson Sandvikens Psk 3 B 45 48 45 46 43 48 46 321 B
5 P-E Claesson Bollnäs Psk 3 B 44 49 46 43 42 41 43 308
6 Magnus Emilsson Falu SPSK 3 B 41 44 44 47 34 45 43 298
1 Pär Eriksson Söderhamns Psk 2 B 44 46 40 47 47 42 43 309 170
2 Robert Blad Falu SPSK 2 B 45 44 41 47 44 42 42 305 100
3 P Lindqvist Bollnäs Psk 3 B 40 39 44 43 42 46 41 295    
4 Daniel Whern Bollnäs Psk 2 B 43 38 36 40 37 46 43 283
5 Rolf Johansson Söderhamns Psk 2 B 41 36 36 35 40 40 37 265
6 Tommy Rosencrantz Falu SPSK 2 B 27 32 38 32 46 33 38 246
7 Göran Nordh Stråtjära Psg 2 B 28 28 39 29 34 24 38 220
8 Sam-Uno Skoglund Stråtjära Psg 2 B 29 26 38 32 40 26 22 213
1 Jonatan Strid Ljusdals Psk 3 C 47 48 49 50 50 50 47 341 S 170
2 Fredrik Pehrson Eksjö SG 3 C 47 49 48 49 45 48 47 333 S 100
3 P-E Claesson Bollnäs Psk 3 C 49 47 45 45 45 47 47 325 B
4 Christopher Persson Sandvikens Psk 3 C 44 48 47 43 45 47 48 322 B
5 Tor Kangas Ljusdals Psk 3 C 44 47 44 46 45 47 45 318 B
6 Anders Sannagård Ljusdals Psk 3 C 46 40 44 47 44 41 48 310 B
7 Magnus Emilsson Falu SPSK 3 C 43 44 41 42 46 50 44 310 B
1 P Lindqvist Bollnäs Psk 2 C 46 45 48 44 45 45 43 316 B 240
2 Clas Olsson Bollnäs Psk 2 C 45 47 41 42 45 47 43 310 B 140
3 Robert Blad Falu SPSK 2 C 40 46 41 49 42 42 45 305 80
4 Pär Eriksson Söderhamns Psk 2 C 41 45 42 43 34 45 46 296
5 Daniel Whern Bollnäs Psk 2 C 43 43 46 35 44 40 45 296
6 Tommy Rosencrantz Falu SPSK 2 C 39 44 45 38 45 38 44 293
7 Roland Eriksson Rotebergs SK 2 C 42 41 40 45 35 43 42 288
8 Alf Arbid Stråtjära Psg 2 C 40 45 42 36 32 45 44 284
9 Khalid Albaraine Stråtjära Psg 2 C 40 41 42 38 40 34 43 278
10 Birger Olsson Stråtjära Psg 2 C 42 35 46 33 40 37 38 271
11 Rolf Johansson Söderhamns Psk 2 C 44 36 41 39 36 31 39 266
12 Jan Nilsson Bollnäs Psk 2 C 38 28 35 35 37 34 40 247
1 David Kristoffersen Falu SPSK 1 C 47 36 40 45 46 43 46 303 80

Hopslagning av klasser i A klass 2+3 samt
3 veteraner till C2

Resultatlistan som PDF för utskrift

               
Top