Ljusdals Pistolskytteklubb bjöd in till precisionsskjutning lördag 18 november - här finns resultatlistan.

Resultatlistan är preliminär tills en vecka efter publicering eller efter eventuell revidering. Därefter anses den vara slutgiltig.

Publicerad: 2017-11-18
Reviderad: 2017-11-19

  Namn Förening Klass Vapen 1 2 3 4 5 6 7 Summa Std.med Pris
1 Zoran Matovic Hudiksvalls Psk 1 A 40 35 41 37 42 44 34 273   80
                             
1 Martin Pettersson Rotebergs Sk 2 A 35 41 44 39 42 36 44 281   100
2 Roland Eriksson Rotebergs Sk 2 A 35 39 40 38 36 34 40 262    
                             
1 Jonatan Strid Ljusdals Psk 3 A 46 46 48 49 46 44 48 327 S 200
2 Tor Kangas Ljusdals Psk 3 A 47 45 45 47 47 47 47 325 S 100
3 Patrik Manlig Gävle Pk 3 A 48 49 44 45 46 46 47 325 S  
4 Niklas Von Knorring Rotebergs Sk 3 A 46 44 48 46 45 44 44 317 B  
5 Anders Sjöblom Ljusdals Psk 3 A 47 46 43 44 43 44 45 312 B  
6 Bo Blanck Gävle Pk 3 A 46 44 43 41 40 44 42 300    
7 Johan Söderberg Gävle Pk 3 A 45 49 43 43 44 36 40 300    
8 Anders Sannagård Ljusdals Psk 3 A 44 36 39 42 44 44 42 291    
                             
1 Jan Almkvist Sandvikens Psk 1 B 32 27 29 34 36 37 41 236   80
                             
1 Jonatan Strid Ljusdals Psk 3 B 46 48 49 47 49 49 46 334 S 140
2 Johan Söderberg Gävle Pk 3 B 44 48 43 49 46 50 45 325 B 100
3 Tor Kangas Ljusdals Psk 3 B 47 46 46 44 48 47 46 324 B  
4 Göran Storm Gävle Pk 3 B 45 45 49 44 45 43 46 317    
5 Patrik Manlig Gävle Pk 3 B 46 45 47 45 47 46 40 316    
6 Daniel Whern Bollnäs Psk 2 B 43 40 45 44 46 45 36 299    
7 Bo Blanck Gävle Pk 3 B 44 43 45 44 34 39 43 292    
                             
1 Zoran Matovic Hudiksvalls Psk 1 C 40 42 43 47 44 40 44 300   140
2 Henrik Ling Hudiksvalls Psk 1 C 43 34 42 44 36 41 43 283   100
3 Bengt Axelsson Ljusdals Psk 1 C 38 35 40 44 37 35 45 274    
4 Jan Almkvist Sandvikens psk 1 C 32 41 43 40 30 39 41 266    
5 Magnus Lindé Ljusdal Psk 1 C 38 37 14 37 41 25 24 216    
6 Kristina Nilsson Ljusdal Psk 1 C 26 30 30 26 31 17 36 196    
7 Robert Hjort Hudiksvalls Psk 1 C 17 17 18 22 30 28 19 151    
                             
1 Martin Pettersson Rotebergs Sk 2 C 44 47 45 48 46 44 48 322 B 140
2 Daniel Whern Bollnäs Psk 2 C 40 42 45 46 39 41 45 298    
3 Thomas Östberg Ljusdals Psk 2 C 30 37 37 40 35 38 27 244    
                             
1 Jonatan Strid Ljusdals Psk 3 C 45 50 49 47 48 49 47 335 S 200
2 Göran Storm Gävle Pk 3 C 47 45 47 45 48 49 50 331 S 100
3 Tor Kangas Ljusdals Psk 3 C 44 47 46 48 48 46 50 329 B  
4 Patrik Manlig Gävle Pk 3 C 44 46 47 49 47 46 47 326 B  
5 Niklas Von Knorring Rotebergs Sk 3 C 46 44 46 48 47 44 49 324 B  
6 Johan Söderberg Gävle Pk 3 C 46 42 45 47 45 44 46 315 B  
7 Anders Sannagård Ljusdals Psk 3 C 43 42 45 44 46 41 44 305    
8 Åsa Juhlén Ljusdals Psk D3 C 42 42 44 43 43 43 46 303    
                             
1 Anders Sjöblom Ljusdals Psk V C 43 44 48 44 43 45 47 314   100
2 Bo Blanck Gävle Pk V C 45 44 43 46 46 46 42 312   80
3 Roland Eriksson Rotebergs Sk V C 43 36 40 42 45 42 47 295    
4 Birger Olsson Stråtjära Psg V C 40 44 41 42 42 39 36 284    
5 Lennart Forslund Ljusdals Psk V C 37 36 43 40 39 40 38 273    

Resultatlista som PDF för utskrift

Top