Bollnäs Pistolskytteklubb bjöd in till Lusseknallen, precisionsskjutning, lördag 12 december - här finns den slutliga resultatlistan.

  A Klass1                
Plats Namn Klubb             Totalt Stm
1 Johan Söderberg Gävle PSK 46 45 45 40 43 44 263  
2 Daniel Whern Bollnäs PSK 29 19 37 25 36 36 182  
                     
  A Klass2                
Plats Namn Klubb             Totalt Stm
1 Jan Szygula Stråtjära Pistolskyttegille 48 44 45 45 45 47 274 B
2 Roland Eriksson Rotebergs SK 45 38 45 44 46 41 259  
3 Peter Lindqvist Bollnäs PSK 35 46 34 31 41 38 225  
4 Ulf Dahl Stråtjära Pistolskyttegille 32 36 38 36 36 39 217  
5 Sam-Uno Skoglund Stråtjära Pistolskyttegille 36 36 32 35 34 38 211  
6 Jimmy Enberg Bollnäs PSK 27 34 37 40 34 36 208  
7 Robin Svensson Stråtjära Pistolskyttegille 30 39 38 33 35 19 194  
8 Göran Nordh Stråtjära Pistolskyttegille 34 20 31 27 26 37 175  
                     
  A Klass3                
Plats Namn Klubb             Totalt Stm
1 Tor Kangas Ljusdals PSK 46 47 44 45 47 48 277 S
2 Lars Norin Stråtjära Pistolskyttegille 45 46 47 44 45 47 274 B
3 Per-Erik Claesson Bollnäs PSK 48 45 45 43 49 43 273 B
                     
  B Klass1                
Plats Namn Klubb             Totalt Stm
1 Johan Söderberg Gävle PSK 41 43 43 39 46 48 260 B
2 Daniel Whern Bollnäs PSK 36 45 42 41 40 38 242  
                     
  B Klass2                
Plats Namn Klubb             Totalt Stm
1 Erik Lindqvist Bollnäs PSK 44 41 32 38 40 34 229  
2 Birger Olsson Stråtjära Pistolskyttegille 36 35 38 45 39 31 224  
3 Oliver Neuner Stråtjära Pistolskyttegille 34 40 32 36 24 38 204  
4 Robin Svensson Stråtjära Pistolskyttegille 37 19 29 40 41 35 201  
5 Sam-Uno Skoglund Stråtjära Pistolskyttegille 30 37 36 28 36 33 200  
6 Göran Nordh Stråtjära Pistolskyttegille 29 25 30 31 37 36 188  
7 Jimmy Enberg Bollnäs PSK 19 28 24 22 27 32 152  
                     
  B Klass3                
Plats Namn Klubb             Totalt Stm
1 Per-Erik Claesson Bollnäs PSK 48 48 44 42 48 46 276 S
2 Göran Storm Gävle PSK 43 46 46 46 45 45 271 B
                     
  C Klass1                
Plats Namn Klubb             Totalt Stm
1 Johan Söderberg Gävle PSK 45 49 45 48 45 46 278 B
2 Daniel Whern Bollnäs PSK 41 41 41 39 47 40 249  
3 Tobias Åström Stråtjära Pistolskyttegille 30 20 29 31 38 25 173  
                     
  C Klass2                
Plats Namn Klubb             Totalt Stm
1 Peter Lindqvist Bollnäs PSK 45 47 45 49 47 46 279 S
2 Jan Szygula Stråtjära Pistolskyttegille 46 45 49 48 41 48 277 B
3 Oliver Neuner Stråtjära Pistolskyttegille 24 19 35 33 32 15 158  
                     
  C Klass3                
Plats Namn Klubb             Totalt Stm
1 Lars Norin Stråtjära Pistolskyttegille 45 48 46 47 46 46 278 B
2 Tor Kangas Ljusdals PSK 48 47 48 44 46 44 277 B
3 Göran Storm Gävle PSK 46 49 43 46 44 48 276 B
4 Per-Erik Claesson Bollnäs PSK 47 43 44 44 46 48 272  
                     
  C Juniorklass                
Plats Namn Klubb             Totalt Stm
1 Erik Lindqvist Bollnäs PSK 39 42 42 39 38 37 237  
                     
  C VeteranklassYngre                
Plats Namn Klubb             Totalt Stm
1 Roland Eriksson Rotebergs SK 37 44 43 42 43 38 247  
2 Birger Olsson Stråtjära Pistolskyttegille 39 41 44 39 41 37 241  

Resutlatlista som PDF för utskrift

Top