Ljusdals Pistolskytteklubb bjöd in till precisionsskjutning lördag 21 november - här finns den slutliga resultatlistan.

 

 

                          Std.medalj Pris
1 Jonatan Strid Ljusdals Psk 1 C 46 43 45 46 47 47 47 321 Brons 140
2 Johan Söderberg Gävle Pk 1 C 48 45 46 47 42 45 47 320   100
3 Tomas Rolandsson Ljusdals Psk 1 C 41 44 41 45 45 48 43 307   80
4 Izabell Sjödin Gävle Pk 1 C 45 44 43 44 43 43 44 306    
5 Rickard Karlsson Ånge PK 1 C 44 40 43 43 47 40 42 299    
6 Eric Söderberg Gävle Pk 1 C 41 41 43 38 40 44 42 289    
7 Calle Wickström Ånge PK 1 C 39 36 39 36 31 36 38 255    
8 Dennis Strandgren Ljusdals Psk 1 C 25 30 31 25 30 25 32 198    
                             
1 Anders Sjöblom Ljusdals Psk 2 C 47 43 47 47 46 47 45 322 Brons 120
2 Jan Szygula Stråtjära Psg 2 C 43 45 41 47 43 43 43 305   80
3 Anders Sannagård Ljusdals Psk 2 C 42 45 38 46 43 46 39 299    
4 Andreas Eriksson Ljusdals Psk 2 C 39 42 46 42 46 43 40 298    
5 Åsa Juhlén Ljusdals Psk 2 C 41 39 41 41 35 43 40 280    
                             
1 Fredrik Pehrson Ljusdals Psk 3 C 46 45 49 47 47 46 50 330 Silver 160
2 Rasmus Wahlstedt Ånge PK 3 C 47 48 45 44 45 50 47 326 Silver 120
3 Per-Erik Claesson Bollnäs PK 3 C 47 44 47 45 46 47 46 322 Brons  
4 Tor Kangas Ljusdals Psk 3 C 46 41 46 48 49 44 47 321 Brons  
5 Stig Rudeholm Gävle Pk 3 C 47 45 48 47 44 47 43 321 Brons  
6 Göran Storm Gävle Pk 3 C 46 47 45 46 45 47 43 319    
7 Patrik Manlig Gävle Pk 3 C 46 46 43 45 46 45 46 317    
                             
1 Bo Blanck Gävle Pk Vy C 43 44 43 43 49 44 42 308   80
2 Roland Eriksson Rotebergs SK Vy C 44 40 42 37 40 37 44 284    
                             
1 Bo Blanck Gävle Pk 2 B 44 43 48 44 44 45 44 312   80
2 Åsa Juhlén Ljusdals Psk 2 B 43 45 36 46 44 42 41 297    
                             
1 Per-Erik Claesson Bollnäs PK 3 B 47 46 45 44 47 47 47 323 Brons 120
2 Rasmus Wahlstedt Ånge PK 3 B 46 47 45 46 43 47 46 320 Brons  
3 Fredrik Pehrson Ljusdals Psk 3 B 43 45 42 44 44 47 44 309    
4 Göran Storm Gävle Pk 3 B 44 38 42 40 43 44 37 288    
                             
1 Johan Söderberg Gävle Pk 1 A 44 46 46 38 44 39 43 300   120
2 Izabell Sjödin Gävle Pk 1 A 35 38 42 40 39 37 43 274   80
3 Rickard Karlsson Ånge PK 1 A 39 43 33 35 38 27 31 246    
4 Eric Söderberg Gävle Pk 1 A 33 34 31 30 30 32 45 235    
5 Calle Wickström Ånge PK 1 A 11 14 1 17 17 36 26 122    
                             
1 Anders Sjöblom Ljusdals Psk 2 A 48 46 45 44 41 46 43 313 Silver 120
2 Jan Szygula Stråtjära Psg 2 A 43 44 47 47 40 42 48 311 Brons  
3 Roland Eriksson Rotebergs SK 2 A 44 41 42 45 40 42 40 294    
4 Anders Sannagård Ljusdals Psk 2 A 38 41 39 36 40 43 39 276    
                             
1 Tor Kangas Ljusdals Psk 3 A 43 44 47 44 43 46 46 313 Silver 120
2 Rasmus Wahlstedt Ånge PK 3 A 45 45 45 43 44 41 47 310 Brons  
3 Patrik Manlig Gävle Pk 3 A 43 42 41 45 48 46 43 308    
4 Stig Rudeholm Gävle Pk 3 A 38 42 43 45 45 41 40 294    

Resultatlista som PDF för utskrift

Top