Ockelbo Psk bjöd in till nationella precisionsskjutningen Häbbergsträffen söndag 9 augusti - här finns den slutliga resultatlistan.

  Namn Klubb Klass               Resultat Std.med
1 Gunnar Berggren PK Svea Ing 1 Vet Ä 38 45 43 46 41 49 44 306  
2 Christer Eriksson Ockelbo PSK Vet Y 43 42 41 44 44 38 43 295  
3 Roland Eriksson Rotebergs SK Vet Y 38 42 40 44 43 41 46 294  
4 Birger Olsson Stråtjära PSG Vet Y 44 39 32 44 41 36 32 268  
                         
1 Rebecka Spjuth Sandvikens PSK D2 45 43 42 43 43 42 46 304  
2 Eva Berggren PK Svea Ing 1 D2 40 42 43 44 38 46 47 300  
                         
1 Bengt Forsling Ockelbo PSK C3 49 49 46 46 44 47 45 326 B
2 Kjell Larsen Transtrand SKF C3 47 45 42 47 48 49 46 324 B
3 Erik Lanhammar Falu sport & PSK C3 45 44 47 49 45 48 46 324 B
4 Rolf Dragsten Gagnef- Mockfjärd PSK C3 46 45 49 45 44 46 47 322 B
5 Göran Storm Gävle PK C3 46 44 48 48 46 44 45 321 B
6 Stig Rudeholm Gävle PK C3 40 47 47 44 48 45 49 320 B
7 Nicke Bergman Transtrand SKF C3 46 45 45 47 45 48 43 319  
8 Magnus Emilsson Falu sport & PSK C3 44 43 45 43 45 45 47 312  
9 Roger Öst Borlänge PK C3 46 43 48 40 45 45 45 312  
                         
1 Lennart Matsson Falu sport & PSK C2 46 47 50 46 46 47 46 328 S
2 Jan Stid Falu sport & PSK C2 45 45 43 45 44 42 46 310  
3 Tony Hedin Sandvikens PSK C2 41 42 42 45 45 45 44 304  
4 Roger Engmalm Stråtjära PSG C2 36 31 38 43 31 42 33 254  
                         
1 Johan Söderberg Gävle PK C1 47 47 46 48 44 49 47 328 S
2 Johan Wahlgren Säters PSF C1 47 46 46 45 43 48 44 319  
3 Johan Berger Hedemora PK C1 41 47 46 43 48 45 41 311  
4 Erik Söderberg Gävle PK C1 46 40 46 47 39 43 43 304  
5 Patrik Dahlin Bromma PK C1 35 37 46 39 43 40 44 284  
6 Eloise Engmalm Stråtjära PSG D1 29 29 42 42 45 44 40 271  
                         
1 Erik Lanhammar Falu sport & PSK B3 43 47 49 48 44 49 46 326 B
2 Rolf Dragsten Gagnef- Mockfjärd PSK B3 42 46 48 46 49 45 42 318 B
3 Michael Lindgren Gagnef- Mockfjärd PSK B3 46 43 46 48 44 41 49 317 B
4 Nicke Bergman Transtrand SKF B3 44 46 47 43 40 48 43 311  
5 Roger Spjuth Sandvikens PSK B3 44 45 40 42 46 46 45 308  
6 Magnus Emilsson Falu sport & PSK B3 43 41 45 45 43 40 46 303  
7 Björn Westerlund PK Svea Ing 1 B3 44 45 43 42 44 38 43 299  
8 Gunnar Berggren PK Svea Ing 1 B3 45 44 42 42 44 44 37 298  
                         
1 Lennart Matsson Falu sport & PSK B2 47 47 47 49 46 48 44 328 S
2 Jan Stid Falu sport & PSK B2 43 46 42 43 46 46 47 313  
3 Rebecka Spjuth Sandvikens PSK B2 35 38 34 44 42 40 39 272  
4 Bengt Qvarfordt Borlänge PK B2 34 36 38 29 35 36 27 235  
                         
1 Roger Öst Borlänge PK A3 43 45 42 46 47 44 49 316 S
2 Kjell Larsen Transtrand SKF A3 46 44 43 44 45 47 46 315 B
3 Michael Lindgren Gagnef- Mockfjärd PSK A3 46 36 47 46 47 48 41 311 B
4 Bengt Forsling Ockelbo PSK A3 44 46 48 43 43 43 43 310  
5 Björn Westerlund PK Svea Ing 1 A3 43 42 44 43 44 44 34 294  
6 Roger Spjuth Sandvikens PSK A3 40 41 43 34 39 39 34 270  
                         
1 Roland Eriksson Rotebergs SK A2 43 47 43 44 43 45 43 308  
2 Bengt Qvarfordt Borlänge PK A2 40 42 38 42 45 42 42 291  
                         
1 Johan Wahlgren Säters PSF A1 41 44 42 40 44 47 42 300  

Resultatlistan som PDF för utskrift

Top