Ockelbo Pistolskytteklubb bjöd in till Häbbergsträffen, nationell precisionsskjutning, lördag 9 augusti - här finns den slutliga resultatlistan.

 

 

  Namn Klubb Klass 1 2 3 4 5 6 7 Resultat STD
1 Bernt Säll Rotebergs SK Vy 42 44 48 45 48 47 46 320 B
2 Kurt Karlsson Sandvikens PSK Vy 43 45 47 45 46 43 46 315  
3 Juhani Pirinen Sandvikens PSK Vy 44 45 46 43 45 44 47 314  
4 Christer Eriksson Ockelbo PSK Vy 45 43 44 44 44 45 44 309  
5 Lars-Göran Ivarsson Ockelbo PSK Vy 44 41 41 46 40 43 44 299  
6 Roland Eriksson Rotebergs SK Vy 44 43 40 39 42 40 44 292  
                         
1 Rebecca Spjuth Sandvikens PSK D2 48 44 46 45 48 43 42 316 B
2 Seija Pirinen Sandvikens PSK D2 45 42 44 44 42 45 46 308  
3 Ingela Manlig Gävle PK D2 39 31 42 39 42 38 41 272  
                         
1 Niklas Von Knorring Rotebergs SK C3 50 47 46 43 45 48 49 328
2 Per-Erik Claesson Bollnäs PSK C3 48 43 49 47 49 43 49 328
3 Erik Lanhammar Falu sport & PSK C3 46 50 46 46 48 45 47 328
4 Patrik Manlig Gävle PK C3 45 47 46 44 45 47 46 320 B
5 Bengt Forsling Ockelbo PSK C3 46 47 44 47 46 42 47 319 B
6 Karl-Erik Frunck Söderhamns PSK C3 44 46 47 45 44 42 45 313  
                         
1 Jan Strid Falu sport & PSK C2 46 43 45 42 46 45 47 314  
2 Roger Spjuth Sandvikens PSK C2 45 46 35 44 39 43 43 295  
3 Larserik Elestig Falu sport & PSK C2 44 43 40 42 37 44 44 294  
                         
1 Björn Andersson Falu sport & PSK C1 45 43 43 45 47 42 44 309  
2 Magnus Emilsson Falu sport & PSK C1 44 44 45 46 40 41 47 307  
3 Tom Sjöberg Ockelbo PSK C1 41 38 43 43 37 42 38 282  
                         
1 Erik Lanhammar Falu sport & PSK B3 49 48 45 46 43 49 47 327 B
2 Per-Erik Claesson Bollnäs PSK B3 47 44 46 44 43 46 46 316 B
3 Bernt Säll Rotebergs SK B3 40 44 46 44 48 42 44 308  
4 Juhani Pirinen Sandvikens PSK B3 46 42 38 45 45 47 43 306  
                         
1 Jan Strid Falu sport & PSK B2 41 46 45 45 48 42 44 311  
2 Ingela Manlig Gävle PK B2 38 40 35 31 40 32 34 250  
                         
1 Magnus Emilsson Falu sport & PSK B1 43 37 48 41 45 43 47 304  
                         
1 Patrik Manlig Gävle PK A3 45 45 45 45 44 48 48 320 B
2 Niklas Von Knorring Rotebergs SK A3 43 48 47 44 48 43 47 320 B
3 Bengt Forsling Ockelbo PSK A3 43 37 47 45 44 46 44 306  
4 Karl-Erik Frunck Söderhamns PSK A3 44 41 42 45 45 46 43 306  
                         
1 Lars-Göran Ivarsson Ockelbo PSK A2 44 38 44 38 44 41 43 292  
2 Roland Eriksson Rotebergs SK A2 37 42 45 44 43 36 41 288  
3 Larserik Elestig Falu Sport&PSK A2 41 33 41 36 40 38 43 272  

 

 

Top