Söderhamns Pistolskytteklubb bjöd in till Kretsmästerskap i Militär Snabbmatch 2019 lördag 21 september - här finns resultatlistan.

Resultatlistan är preliminär tills en vecka efter publicering eller efter eventuell revidering. Därefter anses den vara slutgiltig.

Publicerad: 2019-09-23
Reviderad: Ej reviderad

C Namn Förening Klass 1 2 3 4 10 sek 5 6 7 8 8 sek 9 10 11 12 6 Sek Summa Antal X Medalj
                                           
1 Per Lindberg Bollnäs PSK C3 48 47 50 49 194 49 49 45 47 190 44 46 47 46 183 567 15 Guld
2 Ulf Nordlöf Sandvikens PSK C3 48 48 49 48 193 49 47 47 45 188 48 44 43 45 180 561 12 Silver
3 Johan Östlund Sandvikens PSK C2 43 47 49 44 183 47 47 49 47 190 46 48 45 48 187 560 18 Brons
4 Christer Algotsson Söderhamns PSK C2 41 44 49 38 172 50 48 47 47 192 46 46 47 49 188 552 14  
5 Stefan Söderholm Hudiksvalls PSK C2 41 49 47 45 182 46 44 46 48 184 46 48 45 45 184 550 8  
6 Fredrik Nilsson Hudiksvalls PSK C2 47 42 45 50 184 47 49 45 44 185 40 45 48 47 180 549 9  
7 Zoran Matovic Hudiksvalls PSK C2 48 47 43 45 183 46 47 48 47 188 46 40 38 47 171 542 9  
8 Bo Simu Sandvikens PSK C2 46 43 43 46 178 45 48 43 48 184 47 43 44 45 179 541 9  
9 Anderz Ridnert Söderhamns PSK C2 47 46 49 48 190 44 46 44 46 180 38 45 43 45 171 541 2  
10 Jonny Östberg Söderhamns PSK C1 40 43 48 43 174 45 47 47 46 185 42 44 43 41 170 529 7  
11 Thomas Thörnros Söderhamns PSK C2 37 45 47 46 175 45 45 47 46 183 46 31 45 46 168 526 9  
12 Jon Norman Hudiksvalls PSK C2 38 41 44 42 165 42 29 39 42 152 46 42 41 47 176 493 2  
13 Fredrik Pettersson Hudiksvalls PSK C2 45 45 45 42 177 40 42 40 40 162 40 42 41 21 144 483 3  
14 Clas Olsson Bollnäs PSK C2 42 40 47 43 172 39 43 46 32 160 39 35 32 43 149 481 5  
15 Peter Svahn Söderhamns PSK C1 38 40 45 43 166 47 37 42 41 167 41 42 38 26 147 480 3  
                                           
Vet Namn Förening Klass 1 2 3 4 10 sek 5 6 7 8 8 sek 9 10 11 12 6 Sek Summa Antal X Medalj
1 Dag Larsson Söderhamns PSK VetÄ 44 48 49 48 189 48 50 43 47 188 43 45 44 44 176 553 6 Guld
2 Christer Eriksson Ockelbo PSK VetÄ 44 47 46 47 184 47 46 47 47 187 44 43 45 45 177 548 7 Silver
3 Olle Holmberg Ockelbo PSK VetÄ 48 40 49 44 181 45 46 40 45 176 34 43 44 40 161 518 10  
4 Peter Söderholm Hudiksvalls PSK VetY 44 44 42 41 171 42 43 43 44 172 38 41 46 42 167 510 2  
                                           
B Namn Förening Klass 1 2 3 4 10 sek 5 6 7 8 8 sek 9 10 11 12 6 Sek Summa Antal X Medalj
1 Christer Eriksson Ockelbo PSK B3 46 46 48 46 186 43 43 43 44 173 45 46 43 43 177 536 4  
                                           
A Namn Förening Klass 1 2 3 4 10 sek 5 6 7 8 8 sek 9 10 11 12 6 Sek Summa Antal X Medalj
1 Ulf Nordlöf Sandvikens PSK A3 43 42 48 47 180 45 47 47 47 186 46 45 45 42 178 544 5 Guld
2 P-O Persson Forsa PK A2 42 45 39 43 169 45 43 45 36 169 42 40 50 41 173 511 5 Silver
3 Clas Olsson Bollnäs PSK A2 38 30 44 39 151 41 41 43 38 163 42 42 41 40 165 479 6 Brons
4 Bo Simu Sandvikens PSK A2 46 38 41 37 162 38 42 37 43 160 40 40 29 47 156 478 4  
5 Per Lindberg Bollnäs PSK A3 45 45 36 45 171 44 41 45 46 176 25 27 47 0 99 446 4  
6 Anderz Ridnert Söderhamns PSK A2 33 23 47 28 131 34 30 30 32 126 34 31 37 45 147 404 1  
                                           
R Namn Förening Klass 1 2 3 4 10 sek 5 6 7 8 8 sek 9 10 11 12 6 Sek Summa Antal X Medalj
1 Ulf Nordlöf Sandvikens PSK R3 46 44 45 46 181 44 49 48 48 189 47 50 44 48 189 559 14 Guld
2 Per Lindberg Bollnäs PSK R3 49 48 48 45 190 46 45 46 43 180 45 46 48 45 184 554 10 Silver
3 Johan Östlund Sandvikens PSK R2 45 39 44 45 173 44 42 45 48 179 35 40 33 34 142 494 5 Brons
4 Karl-Erik Frunck Söderhamns PSK R2 43 40 41 44 168 33 43 39 43 158 26 28 25 41 120 446 4  
5 Göran Nordh Söderhamns PSK R2 37 38 40 42 157 44 24 42 32 142 39 32 41 29 141 440 2  
6 Peter Svahn Söderhamns PSK R1 40 38 33 40 151 40 39 38 40 157 26 37 37 27 127 435 2  
                                           
Lag C Namn Förening Klass 1 2 3 4 10 sek 5 6 7 8 8 sek 9 10 11 12 6 Sek Summa Total Medalj
1 Sandvikens PSK                                        
  Ulf Nordlöf Sandvikens PSK C3 48 48 49 48 193 49 47 47 45 188 48 44 43 45 180 561    
  Johan Östlund Sandvikens PSK C2 43 47 49 44 183 47 47 49 47 190 46 48 45 48 187 560    
  Bo Simu Sandvikens PSK C2 46 43 43 46 178 45 48 43 48 184 47 43 44 45 179 541 1662 Guld
                                           
2 Söderhamns PSK                                        
  Dag Larsson Söderhamns PSK VetÄ 44 48 49 48 189 48 50 43 47 188 43 45 44 44 176 553    
  Christer Algotsson Söderhamns PSK C2 41 44 49 38 172 50 48 47 47 192 46 46 47 49 188 552    
  Anderz Ridnert Söderhamns PSK C2 47 46 49 48 190 44 46 44 46 180 38 45 43 45 171 541 1646 Silver
                                           
3 Hudiksvalls PSK                                        
  Stefan Söderholm Hudiksvalls PSK C2 41 49 47 45 182 46 44 46 48 184 46 48 45 45 184 550    
  Fredrik Nilsson Hudiksvalls PSK C2 47 42 45 50 184 47 49 45 44 185 40 45 48 47 180 549    
  Zoran Matovic Hudiksvalls PSK C2 48 47 43 45 183 46 47 48 47 188 46 40 38 47 171 542 1641 Brons
                                           
  Söderhamns Psk 2                                        
4 Jonny Östberg Söderhamns PSK C1 40 43 48 43 174 45 47 47 46 185 42 44 43 41 170 529    
  Thomas Thörnros Söderhamns PSK C2 37 45 47 46 175 45 45 47 46 183 46 31 45 46 168 526    
  Peter Svahn Söderhamns PSK C1 38 40 45 43 166 47 37 42 41 167 41 42 38 26 147 480 1535  
                                           
  Hudiksvalls Psk 2                                        
5 Peter Söderholm Hudiksvalls PSK VetY 44 44 42 41 171 42 43 43 44 172 38 41 46 42 167 510    
  Jon Norman Hudiksvalls PSK C2 38 41 44 42 165 42 29 39 42 152 46 42 41 47 176 493    
  Fredrik Pettersson Hudiksvalls PSK C2 45 45 45 42 177 40 42 40 40 162 40 42 41 21 144 483 1486  

Resultatlistan som PDF för utskrift

Top